ΦΟΒ:ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΤΙΤΛΟΥ

Μεγάλη νίκη πέτυχε το ανδρικό μας τμήμα απέναντι στην ομάδα του Ομήρου στον πρώτο τελικό των play-off του πρωταθλήματος την Τετάρτη στο κατάμεστο βούρειο με σκορ 70 64.
Το παιχνίδι ξεκίνησε νευρικά και για τις δύο ομάδες με το σκορ να εναλλάσσεται και να βρίσκει την ομάδα του ΦΟΒ προηγούμενη με 19-18.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και με καλή άμυνα και γρήγορες επιθέσεις κατάφερε και τελείωσει το ημίχρονο με το υπέρ της σκορ 44-30.
Αλλαγή εικόνας στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο μουδιασμένα και την ομάδα του Ομήρου να ανεβάσει την απόδοσή της και να αρχίσει  σταδιακά να ρίχνει το τη διαφορά του του αγώνα. Σκορ γ δεκαλέπτου 57-48.
Ίδια εικόνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο.
με την διαφορά να κυμαίνεται  από 4 έως  8 πόντους υπέρ του ΦΟΒ. Δύο λεπτά πριν το τέλος του ματς η ομάδα του Ομήρου κατάφερε να μειώσει το σκορ στους δύο πόντους 65-63. Η ομάδα μας όμως με  βάθος πάγκου βρήκε
τα ψυχικά αποθέματα και παίζοντας σωστή άμυνα
καταφέρει και επικρατήσει του Ομήρου με τελικό σκορ 70 – 64 κάνοντας το 2-1. Επόμενο παιχνίδι αύριο Σάββατο
στις 20:00 στο κλειστό γυμναστήριο Καμποχώρων με την ομάδα μας πιο έτοιμη από ποτέ να επικρατήσει και να κάνει το 3-1.
Δεκάλεπτα:19-18, 25-12, 13-18, 13-16
ΦΟΒ(Αμέντας) Ροκας 12(2), Λαμπρινούδης 8(2), Πνευματικουδης, Λεγάτος 4, Πατελίδας 4, Παρμενίδης, Γιαννακός 13, Καρύτης, Μυτιληνού 22(2), Γεωργιαδης 7(1), Αργυρούδης, Κουντουριαδης
Ομηρος(Μπόλιας) Ζυγουρας, Μοσχούρης 9(1), Τσιριγωτης 9(2), Φεγκουδακης 7, Χατζηλαμπρου Μαρ, Μακριδης 8, Ανδρεάδης , Χατζηλάμπου Εμ 18(3), Κανελλόπουλος 2, Σιμιτσάκης ,Χαμέτης 11(2), Μιχαλιός