Σάρωσαν στο πανελλήνιο με 10 Χιώτικα μετάλλια!Κάναμε τους Χιώτες υπερήφανους

Facebook
Twitter
Visit Us
Follow by Email

Σημαντικές επιτυχίες για τον Χιώτικο Σύλλογο CHIOS KARATE ACADEMY στο Πανελλήνιο Κύπελλο έγχρωμων και μαύρων ζωνών που πραγματοποιηθηκε στην Χαλκίδα.

Σε σύνολο 8 αθλητών  κατάκτησαν 10 μετάλλια,4 χρυσά,2 αργυρά και 4 χάλκινα!!!Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για το πολύ υψηλό επίπεδο τους!

Ο τελικός της κατηγορίας μαύρων ζωνών Κατα under 14 ήταν χιώτικος καθώς έφθασαν οι μαθητές της σχολής  Κουταλιαρης Δ και Παπαζης Σ που κατέκτησαν την πρώτη και την δεύτερη θέση αντίστοιχα!

Oι αθλητές που διακρίθηκαν είναι οι εξής:

Κουταλιαρης Δημοσθένης χρυσό κατα και χρυσό κουμιτε.

Ζαχαριάδης Χαράλαμπος χρυσό κατα.

Μανωλακη Βάσω χρυσό κουμιτε.

Παπαζης Σταύρος ασημένιο κατα και ασημένιο κουμιτε.

Κυδωνης Κωνσταντίνος χάλκινο κουμιτε.

Κουτσουραδης Μιχαήλ χάλκινο κουμιτε.

Πολυχρονιου Άννα Μαρία χάλκινο κουμιτε.

Κοιναρη Μιτσα χάλκινο κατα βετερανων γυναικων

Πολλά μπράβο σε όλη την ομάδα !

Ο εκπαιδευτής του συλλόγου Κος Τσαρουχας Ιωάννης μας δήλωσε στην chios in:

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις οι οποίες συνοδεύτηκαν με πολλά μετάλλια,ήταν ένα πολύ απαιτητικό πρωτάθλημα λόγο της μεγάλης συμμετοχής αθλητών από όλη την Ελλάδα άλλα κάναμε αυτό που ξέρουμε καλά και κάναμε για ακόμα μια φορά όλους τους Χιώτες υπερήφανους.