Κατέβασαν το… διακόπτη -ΒΟΥΛΙΚΑΣ: Ελπίζουμε σε καλύτερη συνέχεια (ΒΙΝΤΕΟ)

Κατέβασαν το… διακόπτη στην επανάληψη. Από το +8 στο -10 για τον ΒΑΟΛ.

Την ήττα γνώρισε ο ΒΑΟΛ στο κλειστό από την Ένωση Ιλίου με 76-68. Η Χιώτικη ομάδα ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ και στο ημίχρονο προηγούνταν με 44-40.

Στις αρχές του Β’ ημιχρόνου η ομάδα προηγήθηκε 50-42 όμως από εκείνο το σημείο και μετά  η ομάδα έριξε την απόδοση της και έπαθε γενικό μπλακ άουτ. Η φιλοξενούμενη ομάδα  παρά την ηλεκτρισμένη ατμοσφαίρα στο Κλειστό  έφτασε σκορ τον ΒΑΟΛ ,  τον  προσπέρασε και κατόρθωσε και έχτισε και μία διαφορά που Άγγιξε τους δέκα πόντους.

Στην κάμερα της Chiosin.gr μίλησε ο εμφανώς στεναχωρημένος προπονητής του ΒΑΟΛ Παντελής Βούλικας που τόνισε ότι ομάδα χρειάζεται νίκες και όχι οι παίκτες του να πετάνε στο Α’ ημίχρονο και στο Β΄’ να τα παρατάνε και ο Τάκης Πανούλιας προπονητής της Ένωσης.