ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΑΣΤ-ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΑΠΛΆ ΖΩ ΤΟ ΌΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ ΜΟΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Την πρόκρισή του στην φάση των «4» του Κυπέλλου «σφράγισε» ο Αστέρας Τρίπολης και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, με το 4-1 επί του Εργοτέλη. Οι Αρκάδες έχοντας ως παρακαταθήκη το 0-1 στο Παγκρήτιο, μπήκαν δυνατά στον αγώνα και σκόραραν μόλις στο 9ο λεπτό με τέρμα του Χιώτη Γιάννη Μπαστιανού.

Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, καθώς οι Αρκάδες σημείωσαν 3 γκολ στα τελευταία 11 λεπτά. Για τον Αστέρα σκόραραν οι Μπαστιάνος (9’), Αραβίδης (79’), Καλτσάς(89’), Φερνάντεθ (90’+3’), ενώ οι Κρητικοί είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 72’ με τον Ιατρούδη. Οι γηπεδούχοι πλέον πήραν το δεύτερο εισιτήριο για τα ημιτελικά, μετά την ΑΕΚ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Ορτέγκα, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μπελόκ, Αραβίδης, Τσιλιανίδης (65’ Καλτσάς), Μπαστιάνος (83’ Βλάχος), Ρόλε (61’ Φερνάντεθ).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μπουτσάκης (77’ Ροβίθης), Κοιλιάρας, Οικονόμου, Μπάτζιος, Μπρους (85’ Γροντής), Τσέλιος, Ζόσεφ, Μπουρσέλης, Κουατένγκ (61’ Καπνίδης), Ιατρούδης.