Καρδαμυλίτικη ανατροπή στο 90′ απέναντι στον πρωτοπόρο- Νίκες χρυσάφι για Όμηρο, Μίκρα

Νίκη – ανατροπή του Ποσειδώνα Καρδαμύλων που επιβλήθηκε στο ντέρμπυ της αγωνιστικής  του πρωτοπόρου Ηρακλής Θυμιανών με 3-2 στο Φαφαλείο Στάδιο. Οι Καρδαμύλίτες  παρότι έχαναν με 2-0 στο ημίχρονο γύρισαν το ματς και κέρδισαν με 3-2. Το πρώτο μέρος ανήκε αποκλειστικά στον ΗΡΑΚΛΗ που κατάφερε να σκοράρει στο 8’ με τον Βασιλάκη με καρφωτή κεφαλιά. Στο 33′  ο Ελευθερίου έκανε το 0-2. Στο 49′ ο Χριστοφάκης με πλασέ έκανε το 1-2 . Στο 77′ ο Κλήμης σκόραρε κάνοντας το  2-2 , ενώ ο Χριστοφάκης με σουτ έξω από την περιοχή στο 90′ έκανε το 3-2 και την ανατροπή για την ομάδα του .

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Θύελλα Χαλκειούς  και Δάφνη δαφνώνα διακοπή στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι 1-0 λόγω καταρρακτώδους  βροχής. Στα υπόλοιπα ματς στη Φάρκαινα κέρδισε 3-0 τον Λέοντα στο Πυργί το Σάββατο ο Πύργος Πυργίου και Κανάρης Νενήτων έμειναν στο 0-0

Ο Άτλας ηττήθηκε με 3-0  εντός έδρας από τον Όμηρο  Καλλιμασιάς  ενώ με 2-0 κέρδισε μέσα στον Αη Γιώργη η Μικρασιατική τον Ατρόμητο.