Το χρυσό γκολ-Ξέφρενοι Αγιοργούσικοι πανηγυρισμοί- Απονομή (βίντεο)

Με τον καλύτερο τρόπο γιορτάζουν τα 50 χρόνια στον Άη Γιώργη Συκούση από την ίδρυση της ομάδας του Ατρομήτου. Σε έναν αγώνα διαφήμιση για το Χιώτικο ποδόσφαίρο η ομάδα του Μίμη Γιοβανάκη επικράτησε με 3-2 στην παράταση του Ηρακλή Θυμιανών σε ένα συγκλονιστικό τελικό στο κατάμεστο Δημοτικό Στάδιο.

Το σκορ άνοιξε στο 2’ ο Ζαμπετάκης ενώ ο Σίμος στο 63’ έκανε το 2-0. Στα τελευταία λεπτά ο Σούκας μείωσε σε 2-1 στο 82’ και ο Μίζερος 92’ έστειλε το ματς στην παράταση. Στο 109’ ο Παραδείσης έστειλε τον Ατρόμητο στον Παράδεισο.

Δείτε το νικητήριο γκολ την απονομή και μέρος των  δηλώσεις στο βίντεο που ακολουθεί:

Ολόκληρος ο αγώνας σε περιγραφή Στέφανου Πικούνη και κάμερα Νίκου Μαραγκέλλη θα μεταδοθεί από την τηλεόραση της Αλήθειας